„ÖKO-Iskolánk” rövid bemutatása
A Kunszigeti Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 2012 június 9-én nyerte el az ÖKOISKOLA címet. Azóta intézményünkben e cím szellemében folyik az oktató-nevelő munka. Intézményünk alapdokumentumaiban megfogalmazásra kerültek a környezetvédelemmel kapcsolatos teendőink. Minden tanévben új és újabb feladatokat tűzünk ki munkatervünkben, melyek megvalósulását folyamatosan követjük. A környezetvédelmének értékének hangsúlyozását, a környezettudatos szemlélet elsajátíttatását fontos célként fogalmazza meg iskolánk. Gyermekeink számára a természet védelme, nemcsak iskolai feladatokat jelent, ez a szemléletmód otthonukban, szűkebb és tágabb környezetükben, Kunsziget mindennapjaiban is megjelenik. Tanulóink a település rendezvényeire az évszakoknak megfelelő élő- és szárazvirág, kül – és beltéri dekorációkat készítenek, tantermeiket zöld növényzettel díszítik, ÖKO-falakon folyamatosan frissülő információkkal követik nyomon a környezeti változásokkal kapcsolatos híreket, megjelenő információkat. Diákjaink szívesen vesznek részt környezetvédelmi versenyeken, az újrafelhasználhatóságon alapuló háziversenyünk is hatalmas sikert aratott tavaly mind a gyermekek mind a szülők körében. A kisebbek nem feledkeznek el a madarakról etetéséről, a felsősök pedig idén is elkezdték kiültetni őszi növényeiket az udvarba. Reméljük, hogy a következő években is ekkora lelkesedéssel és kitartással elérhetjük majd, hogy iskolánk továbbra is élen járjon a gyermekek környezettudatos szemléletének kialakításában, és méltón viselhesse az ÖKOISKOLA címet.