Karácsonyi népszokások felkutatása

2018.12.11.
Karácsonyi népszokások felkutatása
"Határon innen, határon túl gyerekszemmel"

Karácsonyi ünnepkörhöz tartozó népszokások felkutatása, gyűjtése Nyárádgálfalván és Kunszgeten.

Iskolánk a 2017/2018-as tanévben céljául tűzte ki, hogy a Nyárágáldfalvi testvériskolánkkal közösen a gyermekek szempontjából felkutatjuk, összegyűjtjük a karácsonyi népszokásokat. Tanulóink novemberben több előadást hallgathattak meg ebben a témában. Nagy segítségünkre volt Karácsonyi Lajosné és Németh Lajosné, akik meséltek a gyerekeknek az elmúlt korok karácsonyáról. Mariska néni adventi mendikálós dalokkal is színesítette előadását, melyet a gyermekek lelkesen hallgattak. Marika nénivel Lucázós verset tanultak a kicsik. Ezúton is köszönjük segítségüket, hogy ennyi élménnyel gazdagodhattak tanulóinak, megismerkedhettek a régi kunszigeti hagyományokkal. Ehhez a programhoz kapcsolódóan diákjaink decemberben a katolikus egyház karácsonyi szokásait dolgozhatják fel Winkler Zsolt atya segítségével.

Ezekkel az előadásokkal is szeretnénk segíteni az ünnepi hangolódásra.