Színházlátogatás Budapesten

2018.01.14.
Színházlátogatás Budapesten

Közös színházlátogatáson vehettünk részt Budapesten! Ahhoz, hogy erre sor kerülhessen, köszönetet kell mondanunk Kunsziget Község Önkormányzatának, Kunszigeti Közszolgáltató Nonprofit Kft-nek és az iskola Szülői Szervezetének az anyagi támogatásért!

Egy emlékezetes nap
December 7-én, csütörtökön az iskola összes tanulója elment az Új Színházba Budapestre.
6:45-kor felültünk a buszra és elindultunk. Útközben megálltunk egy áruháznál és ott tízóraiztunk. Odaértünk a színházba és elkezdődött az előadás, ahol Sari és Alíz mellé ültem. Arról szólt a mese, hogy Mátyás király járta az országot. Először Kolozsvárra indult. Ott egy bírót büntetett meg. Ezután Nagyvázsonyba ment, ahol az erős Kinizsi malomkövön kínálta a bort. Királyunk fel is vette a Fekete seregbe. Ekkor újra a térképre bökött Mátyás és Debrecenbe vette útját. Ott a gazdag Húsos Mihály járt pórul. Még két helyre ment és két szegény családot megjutalmazott. Az előadás végén 5 perc vastaps volt. Hazafelé is megálltunk uzsonnázni a nagyáruháznál. Már mindenki fáradt volt, ezért indultak haza a buszok.
Ez a nap nagyon tetszett nekem és emlékezetes fog maradni!
Angyal Borbála
4. osztályos tanuló