Őszi sportnap 2020

Őszi sportnap 2020

Sportnap történelmi pillanatokkal

Kirándulás Tatabányán

Iskolánk hagyományaihoz híven idén is megszervezete az őszi sportnapot. Ezen alkalommal Tatabányára utaztunk, ahol látogatást tettünk a Bányászati és Ipari Skanzenben, vagyis a tatabányai Szabadtéri Bányászati Múzeumban.  Itt betekintést nyertünk a nemzetközi vonatkozásban is egyedülálló kiállítóhelyre, mely egy régi bányaüzem teljes épületegyüttesével, berendezett irodákkal, szabadtéri gépbemutatóval és a bejárható bányatérség segítségével idézi meg a szénbányászatot. Mindezek mellett még megtalálhatók az egykoron itt dolgozó bányászok jellegzetes lakó –és középületei, melyek korhű berendezésükkel teszik még teljesebbé és egyedivé a kiállítást. A gyerekek tetszését legjobban a skanzen legkeresettebb látványossága, a régi iskola nyerte el, ahol 2 a kornak megfelelően berendezett osztályterem is kiépítésre került és ahol a gyerekek még azt is kipróbálhatták, milyen nehéz is lehetett régen tollal és tintával írni. A bányalátogatás után a nap többi részét Tatabánya újonnan felújított parkjában töltöttük. Szerencsére az idő is nekünk kedvezett, így a délutánt igazi napsütéses őszi időben, kint a szabadban tölthették el a gyerekek és kipróbálhatták a parkban található korszerű játékeszközöket is.

Kőműves Boros Erika

szaktanár