9184 Kunsziget Petőfi tér 12. • Tel.: +36 20 / 262 5122 • iskola@kunsziget.hu • OM: 201490
Tisztelt Szülők! Iskolánkban péntekenként 9:00-11:00 óráig, illetve ettől eltérő időben előzetes telefonon történő bejelentkezés alapján igazgatói ügyeleltet tartok! +36-20/2625122
Iskola télenRajzteremNyelvi labor
English version

Őszi sportnap 2020

2020.02.03.
KeresésVissza
Őszi sportnap 2020

Sportnap történelmi pillanatokkalKirándulás Tatabányán

Iskolánk hagyományaihoz híven idén is megszervezete az őszi sportnapot. Ezen alkalommal Tatabányára utaztunk, ahol látogatást tettünk a Bányászati és Ipari Skanzenben, vagyis a tatabányai Szabadtéri Bányászati Múzeumban.  Itt betekintést nyertünk a nemzetközi vonatkozásban is egyedülálló kiállítóhelyre, mely egy régi bányaüzem teljes épületegyüttesével, berendezett irodákkal, szabadtéri gépbemutatóval és a bejárható bányatérség segítségével idézi meg a szénbányászatot. Mindezek mellett még megtalálhatók az egykoron itt dolgozó bányászok jellegzetes lakó –és középületei, melyek korhű berendezésükkel teszik még teljesebbé és egyedivé a kiállítást. A gyerekek tetszését legjobban a skanzen legkeresettebb látványossága, a régi iskola nyerte el, ahol 2 a kornak megfelelően berendezett osztályterem is kiépítésre került és ahol a gyerekek még azt is kipróbálhatták, milyen nehéz is lehetett régen tollal és tintával írni. A bányalátogatás után a nap többi részét Tatabánya újonnan felújított parkjában töltöttük. Szerencsére az idő is nekünk kedvezett, így a délutánt igazi napsütéses őszi időben, kint a szabadban tölthették el a gyerekek és kipróbálhatták a parkban található korszerű játékeszközöket is.

Kőműves Boros Erika

szaktanár