9184 Kunsziget Petőfi tér 12. • Tel.: +36 20 / 262 5122 • iskola@kunsziget.hu • OM: 201490
Tisztelt Szülők! Iskolánkban péntekenként 9:00-11:00 óráig, illetve ettől eltérő időben előzetes telefonon történő bejelentkezés alapján igazgatói ügyeleltet tartok! +36-20/2625122
Iskola télenRajzteremNyelvi labor
English version

Mezei futóverseny_2023

2023.10.18.
KeresésVissza
Mezei futóverseny_2023
"Mindegy, hogy csapatban vagy egyénileg vagy nyertes, de ahhoz, hogy győzedelmeskedj, a maximumot kell hoznod"!

(Bud Spencer"

Iskolai sporthírek

A mozgás megszerettetése szintén fontos területünk. Hetedik éve rendezzük a gátőrháztól a töltésen, mezőgazdasági úton, majd a Győri úton a sportpályáig a futóversenyt. Az egész iskola részt vesz a nem egészen 2 km-es távon, és a többség komolyan is veszi. A helyezetteket, az időeredményeket jegyezzük. Ez a futás egyben válogató a három kistérség (győri, pannonhalmi, téti) közös mezei futóversenyére, ahova ezúttal 8 diákot vittünk. Valamennyien a korosztályos mezőnyük első harmadában végeztek. A versenyszerű fociról az atlétikára átpártoló tanulónk, Kasznár Olivér pedig bejutott a tavaszi megyei döntőre.
Foci. Hetedik tanéve újra nevezünk a Bozsik Intézményi Programra, ahol az iskola összes tanulójának lehetősége van focizni. Ebben a tanévben az előzetes felmérések alapján hat sportcsoporttal indultunk, négy fiú- és két lánycsapattal. A csapatok évente 4 alkalommal vesznek részt más iskolák csapataival való játékon érdem szerint. Élesebb a verseny az országos felmenő rendszerben zajló diákolimpia versenyen a csapatba kerülésre. Itt iskolaválogatottak játszanak először 3 körzeti fordulót, majd a továbbjutók megyei elődöntőt, illetve megyei döntőt. Cél, hogy jusson el csapatunk az országos döntőre is előbb-utóbb. Elsősorban a jó munkát végző Kunsziget SE és Okos-Foci SE edzéseit látogató gyerekekre tudunk építeni, de ritkábban más egyesületekben játszók (ETO FC, Gyirmót SE stb.) előtt is nyitva a lehetőség.

Mezei futóversenyen résztvevő tanulóink (képen): Tóth-Horváth Lili, Nagy Benett András, Kasznár Olivér, Tóth Bendegúz, Fekete Ádám, Tóth Sebestyén, Pándorfalvi Áron, Kungl Ferenc