Ökoiskola Hírek száma : 12
ÖKO-HÍREK_Adomány
2023.12.06.
ÖKO-HÍREK_Adomány
"A bolygó egyetlen zuga sem immunis a kímaváltozás hatásaival szemben".

(Ed Hawkins)
Testvériskolánk Hírek száma : 3
Karácsonyi népszokások felkutatása
"Határon innen, határon túl gyerekszemmel"
Kéttannyelvű oktatás Hírek száma : 98
Múzeumi óra_202402
2024.02.14.
Múzeumi óra_202402
"Izgalmas időutazásban vehettek részt az ötödikes tanulóink."
Irányított pálaválasztás Hírek száma : 11
Rendkívüli szülői értekezlet
MERRE TOVÁBB? Irányított pályaválasztás
Sport iskolánkban Hírek száma : 22
Mezei futóverseny_2023
"Mindegy, hogy csapatban vagy egyénileg vagy nyertes, de ahhoz, hogy győzedelmeskedj, a maximumot kell hoznod"!

(Bud Spencer"
< 1 2 3 ... 22 23 24 25 26 27 >
Dobogós helyen végzetek MÁRK ANGYALAI
Február 10-én elsősegélynyújtó- versenyen vettünk részt a Szent-Györgyi Albert Egészségügyi és Szociális Szakképző Iskolában. Immáron harmadszor képviseltük iskolánkat.
egy "felújított" csapattal. Izgalommal és nagy érdeklődéssel csatlakoztunk Varga Petrával Csapó Márk csapatkapitányhoz, aki nagy tapasztalattal rendelkezik ezen a területen. Magabiztosak voltunk, hiszen úgy éreztük sikerült jól felkészülni a megmérettetésre.
Itt a farsang áll a bál….
Iskolánk farsangi ünnepségét 2014. február 15-n 15 órától tartja a kunszigeti sportcsarnokban. Kérjük, támogassa a rendezvényt tombolatárgyak felajánlásával! A nem kunszigeti tanulók részére buszt tudunk biztosítani. Kérjük, jelezze gyermeke osztályfőnökénél 2014.02.12-ig, hogy kívánja-e igénybe venni a járatot! Busz indulása Mosonszentmiklósról 14.00-kor a templom elől, Öttevényről 14.15 –kor a Coop üzlet elől. Visszaindulás 18.00 óra.

Az iskolai farsang 18.00 óráig tart, ezen időpont után a tanulók csak szülői felügyelet mellett tartózkodhatnak a rendezvény helyszínén.

Tisztelettel: Nevelőtestület
Suli Hívogató
2014.01.20.
Suli Hívogató
Iskolánk nyílt napot tart, melyre szeretettel várja a leendő első osztályosokat, szüleiket, és a magasabb évfolyamra jelentkező tanulókat!

Időpont: 2014. január 25. de. 9 óra.
Helyszín: Iskola, 1. emelet, 4. terem
Januári program
2014.01.14.
Tisztelt Szülők!

Ezúton tájékoztatom Önöket iskolánk januári programjáról.
Decemberi program
2013.12.12.
Decemberi program
Tisztelt Szülők!

Ezúton tájékoztatom Önöket iskolánk decemberi programjáról.
A várakozás időszaka
Hagyományainkhoz híven november harmincadikán ünnepélyes keretek között gyújtottuk meg az első gyertyát az adventi koszorún. Winkler Zsolt atya szavait idézve az advent időszaka, a várakozásé.
8 tonna a környezet védelméért
Iskolánk a korábbi tanévekben elnyert ökoiskola cím birtokosaként idén is nagy hangsúlyt fektet a gyermekek környezettudatosságra való nevelésére.
Kunszigeti Matematikai Rejtvényfejtő Verseny döntője
Iskolánkban 2014. március 21-én, (pénteken) 12:45 perckor lesz a Kunszigeti Matematikai Rejtvényfejtő Verseny döntője. A döntőn 35 iskola 120 tanulója vesz részt. Autóbusszal érkező vendégeink Győrből a vidéki pályaudvar 14-es kocsi állásából 11:00 perckor induló járattal utazhatnak.
Tisztelt Szülők!

Ezúton tájékoztatom Önöket, 2014.február 10-től a gyermekek ebédeltetését a Nyugat-magyarországi Kereskedelmi, Vendéglátó és Szolgáltató Rt. látja el. (Bővebb tájékoztatást egy későbbi időpontban tudunk adni)

Takácsné Farkas Erzsébet
Iskolaigazgató
Varázslatos városom
2014.01.17.
A székesfehérvári Gorsium  Művészeti Szakközépiskola és Szakiskola  "Varázslatos városom" pályázati felhívására a "Varázslatos falum" címmel készült munkákkal válaszoltunk.
A Kunszigeti Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában, 2011. szept. 1-én, három területen, Képzőművészet, Néptánc, Színjátszás tanszakon alapfokú művészeti képzés kezdődött.

Az egész napos iskola időkeretein belül, heti négy órában kapnak alapozó ismereteket kisgyermekeink. Ennek eredményeként az eltelt másfél év több iskolai, falusi eseménye lett színesebb, tartalmasabb, megállásra késztetőbb, kedvesebb, meghatóbb.
Nálunk is járt a Mikulás!
December hetedikén a kultúrházban a színjátszó tanszak első félévének nyilvános vizsgaelőadását tekinthették meg a kedves szülők és gyermekeik. A gyerekek figyelmesen hallgatták a nyuszipalánták mikulásváró kalandjait, saját társaik tolmácsolásában. A mikulás puttonya a szülői szervezet által vásárolt ajándékot rejtette, melyet minden gyermek nagy örömmel vett át.
Tanulóink ismét eredményesen képviselték iskolánkat a dunaszegi körzeti matematikaversenyen.
Adventi készülődés
Közeleg a tél. Ez az egyik legszebb időszaka az évnek. A karácsonyra való felkészülés, a reményteli várakozás, a lelki elmélyülés időszaka. Iskolánkban hagyományainkhoz híven, méltó módon készülünk adventre, mely a Szent András ünnepéhez legközelebb eső vasárnaptól Jézus Krisztus születésnapjáig tartó időszakot jelöli. Gyermekeink már izgatottan készítik az adventi vásárra szánt meglepetéseket, az ünnepkörhöz kötődő dalokat, verseket, meséket tanulnak, megismerkednek népi hagyományainkkal.
< 1 2 3 ... 22 23 24 25 26 27 >