Madáretető készítés

2018.12.11.
Madáretető készítés
Hetedik osztályosaink gondoskodnak téli vendégeinkről

Sok madárfaj tölti nálunk a telet, ilyenkor még jobban rászorulnak az emberi segítségre.

Tanulóink kézműves foglalkozás keretén belül madáretetőket készítettek. Fontosnak tartják a madarak védelmét, hiszen a gondoskodást meghálálják a kisszárnyasok a tavaszi, nyári gyümölcsösökben.

Télen sokkal nehezebb a megfelelő energia dús táplálékhoz jutás, ezért a szívesen eszik felállított etetőkben kínált magvakat.
Ha elkezdted, ne hagyd abba!
Diákjaink azt is tudják, hogy ha elkezdjük az etetést, akkor nem szabad abbahagyni, mert az etetőkhöz szokott madaraknak nem kínálunk táplálékot, akkor könnyen elpusztulhatnak. Az etetés akár október végétől a tavasz végéig is eltarthat. Ha bővítenénk az etetők számát és helyét kis kedvenceink etetését, akkor már szeptember első harmadában is elkezdhetjük.

Mivel etessük madarainkat?

napraforgó tányér, cirokmag, fenyőmag, köles, lenmag, dió, szezámmag, alma, szőlő, körte, kökény, cinkegolyó, marhafaggyú, sótlan szalonna

Mivel