9184 Kunsziget Petőfi tér 12. • Tel.: +36 20 / 262 5122 • iskola@kunsziget.hu • OM: 201490
Tisztelt Szülők! Igazgatói fogadóóra minden hétfőn 8-10 óra, illetve 14-16 óra között van. Ettől eltérő esetben előzetes telefonon egyeztetett időpontban is lehetséges!
Iskola télenRajzteremNyelvi labor
English version

Madarak és fák napja

2017.05.11.
KeresésVissza
Madarak és fák napja
“Fa nélkül egy fillért sem ér a táj.
S üres a fa, ha nincs rajta madár.
Én azt hiszem, nem kelne föl a nap,
Ha nem lennének fák és madarak.”
/Horváth Imre: Fák és madarak/


 
MADARAK ÉS FÁK NAPJA

Herman Ottó javaslatára 1906 óta ünnepeljük a Madarak és Fák Napját május 10-én.  „Évente egy nap szenteltessék a madarak és fák védelmében.” Ez az idézet tőle, a magyarországi tudományos madárkutatás megalapozójától származik. 
ÖKOISKOLÁNKBAN szerdán délután e jeles napra emlékezve, tanulóink facsemetéket ültettek. Minden osztálynak van saját fácskája, melyet nyolc éven át gondosan öntözget, nevelget. A délutáni program keretében tanulóink sok színes és érdekes feladatot oldottak meg az iskola és a település több pontján kialakított állomásokon. A verseny keretében madarak felismerése, fák életkorának meghatározása, memóriajáték termésekkel, kvíz kitöltése, hang alapján madarak felismerése szerepelt a feladatok között.

A gyermekek és pedagógusok egyaránt nagyon jól érezték magukat!

Köszönjük Kunsziget Község Önkormányzatának támogatását!


Farkas Liza
intézményvezető


Benedek Elek: Szeresd a fát

Szeresd a fát, hisz ő is érez,
Gyengéden nyúlj a leveléhez.
Ágát ne törd, lombját ne tépjed
Hagyd annak ami, épnek, szépnek --
Szeresd a fát !