Tisztelt Szülők! Igazgatói ügyelet a nyári szünidőben: július 11-én, július 18-án és augusztus 1-jén 9-11 óráig.

Madarak és fák napja

2017.05.11.
Madarak és fák napja
“Fa nélkül egy fillért sem ér a táj.
S üres a fa, ha nincs rajta madár.
Én azt hiszem, nem kelne föl a nap,
Ha nem lennének fák és madarak.”
/Horváth Imre: Fák és madarak/

MADARAK ÉS FÁK NAPJA

Herman Ottó javaslatára 1906 óta ünnepeljük a Madarak és Fák Napját május 10-én.  „Évente egy nap szenteltessék a madarak és fák védelmében.” Ez az idézet tőle, a magyarországi tudományos madárkutatás megalapozójától származik.
ÖKOISKOLÁNKBAN szerdán délután e jeles napra emlékezve, tanulóink facsemetéket ültettek. Minden osztálynak van saját fácskája, melyet nyolc éven át gondosan öntözget, nevelget. A délutáni program keretében tanulóink sok színes és érdekes feladatot oldottak meg az iskola és a település több pontján kialakított állomásokon. A verseny keretében madarak felismerése, fák életkorának meghatározása, memóriajáték termésekkel, kvíz kitöltése, hang alapján madarak felismerése szerepelt a feladatok között.

A gyermekek és pedagógusok egyaránt nagyon jól érezték magukat!

Köszönjük Kunsziget Község Önkormányzatának támogatását!

Farkas Liza

Benedek Elek: Szeresd a fát

Szeresd a fát, hisz ő is érez,
Gyengéden nyúlj a leveléhez.
Ágát ne törd, lombját ne tépjed
Hagyd annak ami, épnek, szépnek --
Szeresd a fát !