9184 Kunsziget Petőfi tér 12. • Tel.: +36 20 / 262 5122 • iskola@kunsziget.hu • OM: 201490
Tisztelt Szülők! Iskolánkban péntekenként 9:00-11:00 óráig, illetve ettől eltérő időben előzetes telefonon történő bejelentkezés alapján igazgatói ügyeleltet tartok! +36-20/2625122
Iskola télenRajzteremNyelvi labor
English version

Utazó planetárium iskolánkban

2018.02.23.
KeresésVissza
Utazó planetárium iskolánkban
" Lehoztuk a csillagos eget"Utazó Planetárium a kunszigeti sportcsarnokban
 
Egy budapesti vállalkozás segítségével, egy napra, iskolánk tornacsarnokába varázsoltuk a csillagos égboltot. Az Utazó Planetárium 5 előadást tartott tanulóinknak, melynek keretében színesítettük a gyermekek természettudományi ismereteit.
Lukács Kata 6. osztályos tanuló a következőképpen fogalmazta meg élményeit.

         „ Február 12-én ( Hétfőn ), csodálatos előadásban volt részünk. Iskolánkban járt az Utazó Planetárium. Mielőtt beszélek az élményről elmondom, hogy a tornacsarnokban volt felállítva egy nagy kupola, belül sötétség. Élmény volt a tanulás! Mintha az Univerzumot láttuk volna magunk fölött: Láthattuk a bolygókat, felszínüket. A leghidegebb bolygót, a törpebolygókat és megtekinthettük a Holdat is. A tejútrendszer is gyönyörűen nézett ki! Szó volt arról is, hogyan keletkeznek az aszteroidák.
     Hihetetlenül jó volt! remélem többször is láthatunk még ilyent!


Nagyon örültünk, hogy diákjaink számára ismét egy érdekes, rendhagyó délelőtti programot tudtunk biztosítani!Varga Péterné
pedagógus