Tanévet zártunk

2021.06.21.
Tanévet zártunk
Magunk mögött hagytuk a 2020-2021-es tanévet

Szeptemberben, amikor megnyitottuk ezt a tanévet, még mindannyian abban bíztunk, hogy nem zavarja meg ismét a járvány a munkánkat és hagyományos keretek között munkálkodhatunk az évfolyamán. Sajnos nem így történt, hiszen a második félévben digitális, tantermen kívüli oktatásra kényszerültünk. Bár az elsősök kivételével már nem volt ismeretlen számunkra, de júniusra elfáradtunk. Visszatekintve azonban a 180 tanítási nap hozott sok új feladatot és nagyon szép eredményeket és programokat is gyereknek, pedagógusnak és szülőknek egyaránt.

A pandémia ellenére is számos levelezős, illetve online tanulmányi versenyen vettünk részt. Többek között részt vettünk a Bolyai Ignác matematika csapatversenyen, Christmas is All Around levelezős versenyen, Nyelvek Európai Napja csapatversenyen, Országos angol tanulmányi verseny általános iskolásoknak című versenyen, Kapocs civilizációs online versenyen, Honismereti levelezős verseny, NyelvÉsz anyanyelvi versenyen. Iskolánk tanulói kiemelkedően teljesítettek, szinte valamennyi megmérettetésen dobogós helyezést értek el.

153 tanuló vehette át bizonyítványát a tanévzáró ünnepélyen és az azt követő ballagáson. Büszkék vagyunk azokra a diákokra, akik a kitűnő és jeles értékelés mellé könyvjutalmat és oklevelet vettek át. Természetesen büszkék vagyunk azokra a tanulóinkra is, akik mindent megtettek azért, hogy kellő szorgalommal meg tudták tartanai vagy javítani tudtak félévi eredményeiken. Az iskola magatartás átlaga 4,68, szorgalom 4,65 és a tanulmányi átlaga 4,61 század lett, ami jónak mondható.

Ebben az évben sem kell javítóvizsgát és évet ismételni senkinek sem. Diákjaink összesen 9094 órát hiányoztak, ami egy főre 59,4 órát jelent. Igazolatlan hiányzás nem volt a tanévsorán.
16 nyolcadikos diákunktól búcsúztunk el, akikre szintén büszkék vagyunk, hiszen majdnem mindannyian érettségit adó középiskolába tanulnak tovább. 3-an gimnáziumban, 12-en szakgimnáziumban, 1 diák pedig szakiskolában folytatja tanulmányait. Reméljük sikeresen megállják helyüket az új iskolákban és örömmel gondolnak vissza egykori iskolájukra.

A nevelőtestület döntése értelmében a 2020-2021-es Érdemes diák elismerést Szücs Viktória kapta.

Kunszigeti jó tanuló – jó sportoló díjat Varga Gábor Márk vehette át.

Ezúton szeretném megköszönni a Kedves Szülőknek, Kollégáknak, IKSZT munkatársának, Fenntartónak és Kunsziget Község Önkormányzatának a sok-sok segítséget, támogatást, fáradozást és helytállást, amit ebben a tanévben nyújtottak, hogy ezt a tanévet is sikeresen zárhattuk!

Mindenkinek jó pihenést és balesetmentes vakációt kívánok!
Farkas Liza
intézményvezető

Kitűnők lettek: 1.a osztály: Angyal Ákos, Háklár Liela, Kakmár Noel József, Kung Ferenc, Nagy Natasa, Németh Lili, Takács Mátyás, Vas Loretta, Végh Kamilla, 1.b osztály: Babos Marcell, Göltl Hanna Léna, Jakab Zalán, Kasznár Villő, Kovács Ádám, Kovács Zalán, Ladányi Vivien, Nemes Konstantin Gábor, Németh Lorena, Párkányi Bence, László, Pongrácz Lilla, Rácz Elina, Rebenek Marcell, Szücs Kinga, 2.a. osztály: Fekete Ádám, Pándorfalvi Ádám, 2.b. osztály: Antal Gréta, Gál Botond, Kegyes Tibor, Szabó Csenge, Tóth Hanna, Kőváry Eliza, 3. osztály: Gede Emma, Kungl Mihály, Tamás Zoé, Mujzer Liliána, Kovács Viktória Annabell, Németh Erik, Strobli Ramóna, 4. osztály: Bugár Benett, Kasznár Olivér, Kovács Dalma, Kuller Jázmin, Németh Amira, Varga Viktória, Tamás Emese, Borbély Amira, Márta,5. osztály: Antal Dóra, 8. osztály: Szücs Viktória
Jeles bizonyítványuk lett: 1.a. osztály: Bóka Szofis Natália, Horváth Rozina, Király Balázs, Tuncsik Tamara, Virág Szofi, 1.b. osztály: Halász Kira, 2. a osztály: Németh Linett, Kelemen Blanka, Kelemen Zsófia, Rácz Bálint, Szenftner Maja Ágnes, 2.b osztály: Mervó Lilla Mara, Meszlényi Dóra, Meszlényi Zsófia, Szuchy Benedek, 3. osztály: Köntös Kende, Pusztai Mara, Széll Bence, Tóth-Horváth Lili, 4. osztály: Balázs Boglárka, Bodor Luca Hanna, Tóth Bendegúz, Viland Emma, 5. osztály: Gessner Mike, Kungl Anna, 8. osztály: Borbély Dominik Péter, Gerzsabek Dominik, Losonczi Mira