9184 Kunsziget Petőfi tér 12. • Tel.: +36 20 / 262 5122 • iskola@kunsziget.hu • OM: 201490
Tisztelt Szülők! Iskolánkban péntekenként 9:00-11:00 óráig, illetve ettől eltérő időben előzetes telefonon történő bejelentkezés alapján igazgatói ügyeleltet tartok! +36-20/2625122
Iskola télenRajzteremNyelvi labor
English version

Múzeumi óra_202402

2024.02.14.
KeresésVissza
Múzeumi óra_202402
"Izgalmas időutazásban vehettek részt az ötödikes tanulóink."


Múzeumi óra az iskolában
 
Február 9- én, pénteken egy izgalmas időutazásban vehettek részt az ötödikes tanulóink.
Meghívásunkra Nagy János a Rómer Flóris Művészeti és Történeti múzeum munkatársa, történésze tartott előadást történelem óra keretében. A gyerekeknek Győr római kori múltjáról, emlékeiről mesélt. Eredeti forrásanyagot, tárgyakat is hozott, amik ásatásokon kerültek elő. Tanulóink nagy igyekezettel próbálták kitalálni, mik lehettek ezek. Megtudhattuk Pannónia katonai szokásait, megismerkedtünk az itt élők mindennapjaival. Különleges információ volt hogy a sült flamingó és a sült egér kedvelt csemege volt. Az óra végén korabeli édesítőszert kóstolhattunk.

Köszönjük Nagy János izgalmas múltidéző történeteit, a jövőben folytatni szeretnénk ezt az együttműködést.

Varga Péterné
munkaközösség-vezető