9184 Kunsziget Petőfi tér 12. • Tel.: +36 20 / 262 5122 • iskola@kunsziget.hu • OM: 201490
Tisztelt Szülők! Iskolánkban péntekenként 9:00-11:00 óráig, illetve ettől eltérő időben előzetes telefonon történő bejelentkezés alapján igazgatói ügyeleltet tartok! +36-20/2625122
Iskola télenRajzteremNyelvi labor
English version

Búcsút intettünk a 2021-2022-es tanévnek

2022.07.11.
Küldés e-mailbenNyomtatásKeresésVissza
Búcsút intettünk a 2021-2022-es tanévnek
Búcsút intettünk a 2021-2022-es tanévnek


A szeptemberi tanévkezdés a megszokott módon újra színt és életet hozott az iskolai falai közé.

A tanév során számos kihívással néztünk szembe sikeresen a tanulókkal, amelyek nyomán ugyan megfáradtan, de elégedetten és élményekkel gazdagodva zártuk le a 2021-2022- es tanévet júniusban az évzáró ünnepségek keretein belül.

Számos sikereket értünk el különböző területeken, amelyek kiemelkedő mivoltát az idei évben kapott szakmai ellenőrzés eredménye is alátámasztotta. Ehhez az elismeréshez hozzájárult az országos kompetencia mérésen elért remek eredmény, amely mind a tantestületet, mind a diákokat kihívás elé állította. A rajtunk kívülálló, azonban annál inkább megoldást igénylő akadályokat azonban sikeresen vették a gyermekek és megmutatták, hogy az itt megszerzett tudást váratlan helyzetekben is sikeresen tudják alkalmazni. Továbbá hozzájárult még a városi, megyei és országos versenyek előkelő helyezései, ahol kiemelkednek a matematikai versenyek, sportrendezvények és a képzőművészeti versenyek.
Mindezek mellett fontosnak tartom megemlíteni az angol nyelvi versenyeket és a Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozót, hiszen ezek hozzájárulnak specializációink és az iskola fő profiljának minősülő képzések kiemelkedő színvonalának reprezentálásához.
Továbbá a végzőseink felvételi eredményei, melyek hozzásegítették őket, hogy a következő tanévet az általuk választott intézményekben kezdhessék meg.

Az iskola történelmében egyedülálló módon négy tanulónk – Bekő Alíz Lilla, Rebenek Máté, Rigla Zoltán Attila és Virág Károly László - középfokú angol nyelvvizsgával búcsúzott iskolánktól, amely Suhaj Miklós angol tanár felkésztésén és az angol nyelvi munkaközösség kiemelkedő munkáján túl gyermekeink szorgalmának és tudásvágyának is köszönhető.

169 tanuló vehette át bizonyítványát a tanévzáró ünnepélyen és az azt követő ballagáson. Büszkék vagyunk azokra a diákokra, akik a kitűnő és jeles értékelés mellé könyvjutalmat és oklevelet vettek át. Természetesen büszkék vagyunk azokra a tanulóinkra is, akik mindent megtettek azért, hogy kellő szorgalommal a félévi bizonyítványaik eredményeit megtartsák vagy esetlegesen javítsák.
Az iskola magatartás átlaga 4,59, szorgalom 4,68 és a tanulmányi átlaga 4,59 század lett, ami jónak mondható. Ebben az évben sem kell javítóvizsgát és évet
ismételni senkinek sem.

14 nyolcadikos diákunktól búcsúztunk el, akikre szintén büszkék vagyunk, hiszen majdnem mindannyian érettségit adó középiskolába tanulnak tovább. 1 diák gimnáziumban, 1 diák szakgimnáziumban, 1 tanulónk szakképző iskolában, 11 – en pedig technikumban folytatják tanulmányaikat.
Reméljük sikeresen megállják helyüket az új iskolákban és örömmel gondolnak vissza egykori alma materükre.

A nevelőtestület döntése értelmében a 2021-2022-es Érdemes diák elismerést Szalai Sarolta
kapta.

Ezúton szeretném megköszönni a Kedves Szülőknek, Kollégáknak, IKSZT és a KUNTEVA
munkatársainak, Fenntartónak és Kunsziget Község Önkormányzatának a sok-sok segítséget,
támogatást, fáradozást és helytállást, amit ebben a tanévben nyújtottak, hogy ezt a tanévet is
sikeresen zárhattuk!

Mindenkinek jó pihenést és balesetmentes vakációt kívánok!
Farkas Liza
intézményvezető

Kitűnők lettek:
1.a. Bakó Zalán, Bejczi Miron, Fekete Dániel, Gyűrű Ágoston Sólyom, Jursics Olivér, Kőműves Szofia, Péter Dominik István, Ősz Kerecsen, Tibai-Fecske Krisztián Tóth Bálint, Vajda Eszter, Neszméry Laura
1.b. Baldauf Dominik István, Csók Jázmin Zselyke, Fábián Balázs ,Granát Botond, Halász Gábor Vazul, Mile Barnabás, Nemes Zsigmond József,Papp Máté, Strobli Bence, Szalai Kiara, Szuchy Brigitta
2.a. Háklár Leila, Kövecses Bence, Kungl Ferenc, Takács Mátyás, Vas Loretta, Végh Kamilla Flóra
2. b. Kasznár Villő, Kovács Ádám, Kovács Zalán, Ladányi Vivien, Nemes Konstantin Gábor, Németh Lorena, Párkányi Bence László, Pongrácz Lilla, Rácz Elina, Szücs Kinga
3.b. Antal Gréta, Kegyes Tibor, Kőváry Eliza, Tóth Hanna
4.o. Gede Emma Anna, Kovács Viktória Annabell, Mujzer Liliána, Simacsek-Kun Szonja ,
Strobli Ramóna, Tamás Zoé
5.o.Kasznár Olivér, Kovács Dalma