9184 Kunsziget Petőfi tér 12. • Tel.: +36 20 / 262 5122 • iskola@kunsziget.hu • OM: 201490
Tisztelt Szülők! Iskolánkban péntekenként 9:00-11:00 óráig, illetve ettől eltérő időben előzetes telefonon történő bejelentkezés alapján igazgatói ügyeleltet tartok! +36-20/2625122
Iskola télenRajzteremNyelvi labor
English version

Látogatás a Parlamentben

2018.05.31.
KeresésVissza
Látogatás a Parlamentben
Diákjaink látogatása a Parlamentben és a Terror Háza Múzeumban
Rendhagyó történelem óra
Pünkösd szombatján Budapestre látogattunk hetedik és nyolcadik osztályos tanulóinkkal. Manna néni és Reni néni kíséretében egy különleges történelem órát töltöttünk a fővárosban. Délelőtt a Kossuth tér környékén megtekintettük a látnivalókat, nagyjaink szobrainál elevenítettük fel ismereteinket. Érdeklődve szemléltük a cipőket a Duna parton, emlékezve az itt történt szomorú eseményről. Hatalmas élmény volt végigsétálni a Parlament termein, látni a koronaékszereket, a díszőrség bemutatóját. Délután a Terror Háza Múzeumban megelevenedett mindaz, amit a könyvekből megtanultunk. Büszke vagyok arra, hogy diákjaink érdeklődve járták végig a termeket és nagyon sokat kérdeztek a látottakról. 
Persze a napba belefért a sok-sok selfie, a metrózás, a villamos, a jókedv. 
Fáradtan, de a jövőre vonatkozó újabb utazás tervével érkeztünk este haza.

Varga Péterné
szaktanár