Bolyais sikerek

2022.02.08.
Bolyais sikerek
Tanulóink sikeresen teljesítettek a Bolyai matematika versenyen

Matematika versenyek
Bár a tantestület leterheltsége elég nagy és több időt kellene szánni a felkészülésre, de a kötelezőn kívül versenyekkel igyekszünk színesíteni az iskolai életet. Október 15-én 20 diák írta meg a Bolyai Matematikai Csapatverseny dolgozatát. Bár az idén nem volt az első hat közé kerülő csapatunk, de nem kell szégyenkeznünk. Harmadikos és hatodikos csapat a 9. és 10. helyet szerezte meg úgy, hogy községi iskola csapata nem előzte meg őket. Az ötödikesek megyei 15.helyezése is értékes a több mint 50 csapatból (őket egy községi iskola csapata előzte meg). (https://www.bolyaiverseny.hu/matek/index.htm )

Évek óta indítunk diákot a győri Jedlik ÁGI Technikum Kapcsolatépítő Matematika Versenyén. Idén a nyolcadikos Bekő Alíz Lilla 5.helyezést ért el. Gratulálunk neki!

Tanulóink neveznek még további kilenc különböző típusú matematika versenyre, kinek melyik van kedvére. A tavalyi tanévben 146 tanulói nevezés történt csak matematika versenyre, köztük szép eredményekkel.