Hetedikesek a pályaválaszás küszöbén!

2018.07.17.
Hetedikesek a pályaválaszás küszöbén!
"A Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara támogatásával hetedikeseink egy idei komplex pályaorientációs program keretében két üzemlátogatáson és egy interaktív pályaválasztási kiállításon vehettek részt az elmúlt 2 hónapban."

Pályaorientációs rendezvényeken vettek részt a 7. osztályosok.

Iskolánkban mindig is kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy megkönnyítsük tanulóink döntéshozatalát a továbbtanulás előtt. Azt a döntést, ami akár egy életre szóló döntés is lehet, ezért már a 7. osztályos korosztálynál is azt tűztük ki célul, hogy minél több információval lássuk el őket ezzel a témával kapcsolatosan. Mivel egy piacképes szakma jelentősen növeli a pályakezdő fiatalok elhelyezkedési esélyeit, fontosnak tarjuk azt, hogy tájékoztassuk diákjainkat a munkaerő-piaci igényekről, helyzetről is, illetve az egyes konkrét szakmák esetében az elvárásokról, követelményekről.
Szeretnénk azt, hogy tanulóink tisztában legyenek saját képességeikkel és elképzeléseikkel is, és minél több szakmával ismerkedjenek meg.
Első alkalommal Pérre látogattunk el, a Fehér Akác Étterembe, ahol a vendéglátó ipari szakmákkal – úgy, mint szakács, cukrász és felszolgáló - gyakorlatban is megismerkedhettek a gyerekek. Lehetőségük volt kipróbálni, hogy mi a feladata egy pultosnak, felszolgálónak, készíthettek limonádét, és süthettek palacsintát is. Végül még a nagyüzemi mosogatást is kipróbálhatták. A jó hangulatú délelőtt során az étterem dolgozóival beszélgetve sok mindent megtudtak egy étterem működéséről.
A következő alkalommal Győrbe utaztunk az Alprosys Célgépgyártó Kft.-hez. Az egyedi gépeket gyártó cégnél jó lehetőség nyílt arra, hogy széles spektrumban megismerkedhessenek a műszaki szakmákkal tanulóink. A gépi forgácsoló, villanyszerelő, NC gépkezelő és programozó szakmától kiindulva egészen a különféle mérnöki szakmákig részletes tájékoztatást kaptak a gyerekek, sőt még a pénzügyi és logisztikai munkakörökbe is lehetőségük volt betekinteni, és az egyes szakemberekkel személyesen elbeszélgetni.
Végül május 24.-én a Kimlei Interaktív Pályaválasztási kiállításon vettünk részt, ahol több mint 30 cég mutatta be magát, tevékenységi körét a gyerekeknek. A diákoknak lehetősége volt bizonyos szakmák, munkafolyamatok kipróbálására is, és kóstolót is kaptak az egyes cégek termékeiből. Jelen volt a rendezvényen öt térségi szakközépiskola is, akiknek képviselői információt nyújtottak a diákoknak, és a pedagógusoknak a jelenlegi képzéseikről.
Mindhárom rendezvény nagyon jó hangulatban telt, és a diákok sok-sok hasznos információval gazdagodva térhettek haza.
Köszönjük a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara támogatását, a Fehér Akác Étteremnek és az Alprosys Célgépgyártó Kft.-nek pedig, hogy fogadtak bennünket, és hasznos információt, gyakorlati tapasztalatot nyújtottak diákjainknak.
Dobrádi Éva
osztályfőnök