Hegyalján innen

2018.04.24.
Hegyalján innen
Mesét mondani jó!

„ Hegyalján innen, Sokorón túl”

Idén áprilisban, 27. alkalommal rendezték meg a ménfőcsanaki Bezerédj- kastélyban a hagyományos és magas színvonalú népmesemondó versenyt. Kis tanítványunk, Kungl Anna másodikosként képviselte iskolánkat, ezen a nemes megmérettetésen.
 Egy székely történettel, a Szent Anna tavának legendájával varázsolta el a zsűrit, melynek elnöke Budai Ilona Kossuth- díjas népdalénekes volt.
Nagy boldogság volt számunkra, amikor átadta Annának az első helyezésért járó könyvjutalmat!
A költészet napján pedig mindannyiunk örömére újra elmondta meséjét az iskola összes tanulójának, melyet boldogsággal hallgattunk meg!
Büszkék vagyunk Annára a szép eredményéért, és természetesen felkészítő tanító nénijére is Varga Péternére! Köszönjük közös munkájukat!
 Kívánjuk, hogy a népmesék szeretete és előadása kísérje végig tanulmányait!