Halloween péntek iskolánkban

2017.10.25.
Halloween péntek iskolánkban
Bár a Halloween angolszász ünnep, már szerte a világon,
így Magyarországon is egyre jobban elterjedt.

Halloween napi előzetes iskolánkban! Pénteken öltözzetek halloween jelmezbe, készítsetek elfogadható halloween sminket és dekorációt osztálytermeitekbe! Legyen egy vidám, szellemes napotok az őszi szünet előtt!
Halloween minden évben október 31-én van. Kelta eredetű ünnep, és a kelta újév október 31-e éjszakájára esett (egészen pontosan október 31. az óév utolsó napja), ilyenkor megköszönték a napistennek, hogy a földet és a termést gazdaggá tette. Később a gallok úgy tartották, hogy ezen a napon az élők és a halottak közötti világ megnyílik, és a halottak visszatérnek, hogy pusztulást idézzenek elő, és megakadályozzák a bő termést. Eredetileg azért öltöztek maskarákba, hogy őket elijesszék…
Amerikában halloweenkor az ajtó előtt jelmezbe öltözött gyerekek jelennek meg, akik házról-házra kopogtatva az angol “Trick or treat!” (szabadon fordítva “Csokit vagy csalunk!”) kiáltással szólítják fel a lakókat állásfoglalásra. A gyerekek a legtöbb esetben édességet kapnak, de vannak felnőttek akik inkább a “csínyt”, vagyis a játékos fenyegetést választják. A kicsik és nagyok egyaránt változatos, többnyire túlvilági hangulatú maskarákat öltenek magukra és általában baráti társaságban, jelmezbált rendezve ülik meg ezt az ünnepet. Ezt a szokást nagy valószínűséggel az angol, ír és skót bevándorlók vitték magukkal és honosították meg az Egyesült Államok területén.