Sikerek iskolán kívül is
2022.05.23.
Sikerek iskolán kívül is
Iskolánk nyolcadikos tanulója, Varga Gábor második versenyszezonját kezdte meg az idén, póni fogatával.

Sikerek a fogathajtásban

Gábort már születése óta lovak veszik körül, hiszen egy éves volt, amikor édesapja Varga Péter az akadályhajtás világbajnoka lett a Kecskeméten megrendezett Kettesfogathajtó Világbajnokságon, 2009-ben.
Palkó nevű pónijával 2020-ban szerzett rajtengedély vizsgát, azóta vesz részt országos versenyeken.
A három nap alatt háromféle versenyszámban mérettetik meg magukat a fogatok. Gábor rendszeresen edz apukájával ezekre a versenyekre, ahol nagy szerepet játszik a figyelem, a koncentráció, hiszen a pályák nyomvonala helyszínenként változik. Nagyon fontos a hajtó és a ló kapcsolata, hiszen csak együtt érhetnek el sikereket.
Ebben az évben „ versenyzőtársa „  Berry, aki egy herélt Hackney póni.
Márciusban Szilvásváradon a fedett pályás országos bajnokságon második helyezést értek el, majd legutóbbi versenyén, Gerjenben összetett első helyen végzett fogatlovával. Célja, hogy augusztusban képviselje országunkat a Kisbéren megrendezésre kerülő Utánpótlás Európa Bajnokságon.

A fogathajtáson kívül Gábor a Kunszigeti SE kapusa, igy a futball is része a mindennapjainak. Az előző tanév végén, ő vehette át a    ” Jó tanuló, jó sportoló „   díjat iskolánkban.

Egykori tanítványunkkal Saru Dániellel együtt készülnek a versenyekre. Mindkét család örömmel támogatja a fiúkat, hogy sikeresek lehessenek ebben a sportágban.

További sok sikert kívánunk Gábornak és Daninak!
Forrás : http://www.kunszigetiskola.hu