Farsang délután iskolánkban

pörögjenek citerák”
Kerék Imre

Kicsi farsang, nagy öröm

A farsang a vízkereszttől a nagyböjt kezdetéig tartó időszak elnevezése. Hagyományosan a vidám lakomák, bálok, mulatságok, népünnepélyek jellemzik. Télbúcsúztató, ahol kicsi, s nagy, egyaránt jól szórakozik.
 Pontosan így zajlott a Kunszigeti általános iskolában is. Bár a pandémiás helyzet miatt, ideiglenesen szakítottunk az ünnepi hagyományainkkal, a jókedvet és az ünnep hangulatát, a járványügyi szabályok mellett is tudtuk diákjainknak biztosítani.
Ebéd után vette kezdetét a móka. Ki-ki felölthette jelmezét. Volt itt a „teljesség igénye nélkül” búvár, indián, hercegnő, kommandós, oroszlán, életre kelt mesehős és még sorolhatnám a szebbnél szebb jelmezeket. A legkreatívabb összeállításokat a zsűri is díjazta.
Természetesen a bulihoz és a jókedvhez hozzátartoznak a fánkok, ropogtatnivalók, üdítők is. A szülők gondoskodásának köszönhetően volt mindenből bőségesen. Ezúttal megragadom az alkalmat, és megköszönjük a szülőknek, a sok-sok finomságot, segítő kezet!

Nevelőtestület nevében: Pap Natália