Érzékenyítő program iskolánkban

2021.01.20.
Érzékenyítő program iskolánkban
"Megismerkedtek a fehér bottal, a vakok életébe kicsit betekintést nyerhettek."

Beszámoló érzékenyítő foglalkozásról

2020. szeptember elején (még a jó időben a szabad levegőn) első, második, harmadik és negyedik osztályos gyerekeknek érzékenyítő foglalkozás volt tartva az iskolában.
Megismerkedtek a fehér bottal, a vakok életébe kicsit betekintést nyerhettek.

• Kipróbálhatták a fehér botot bekötött szemmel.
  • Vakvezető kutyával ismerkedtek meg, ahol megtudták, hogy az ilyen kutyákat csak akkor szabad simogatni, ha nincs rajta a hám, mert ha rajta van akkor dolgozik.
  • Kitöltöttek egy quizz-t ami a vakság témaköréről szólt és a legügyesebbek matricát kaptak.
  • Eljátszották, hogy mit kell csinálni ha egy vak emberrel találkoznak és megtanulták a gyerekek, hogy kell vezetni egy vak ill.gyengénlátó embert aki el szeretne jutni valahova. Hol kell megfogni a karját.
  • A vendégek, akik a foglalkozást tartották, maguk is látássérültek és alig látóak. Meséltek a mindennapjaikról és picit az életükbe is betekinthettünk.
  • Elmondták, hogy ők is teljes értékű életet élnek és nagyon jó példával szolgáltak a gyerekek felé, hogy semmit soha nem szabad feladni.

A jövőben szeretnék még ilyen foglalkozást behozni az iskolába, de akár iskola szinten, hogy a felsőbb évesek is megismerhessék a sérültek világát.