Általános iskolai beiratkozás 2020

2020.03.31.
Általános iskolai beiratkozás 2020
Tisztelt Szülők! Tisztelt Érdeklődők!

Tájékoztatom Önöket a 2020-2021. tanítási év beiratkozásával kapcsolatban!
Köszönjük, hogy gyermeküknek iskolánkat választották!

Tisztelt Szülők! Tisztelt Érdeklődők!

Tájékoztatni szeretném Önöket a Kunszigeti Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolába a 2020-2021. tanítási évre történő iskolai beiratkozásról.

A beiratkozás szervezése különös figyelemmel a veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 40/2020. (III.11) Korm. rendeletre, valamint az emberi erőforrások miniszterének 7/2020. (III. 25). határozatára hivatkozva történik iskolánkban.

1. A Kunszigeti Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (későbbiekben: Iskola) jelentkezők részére a beiratkozást
2020. április 6 – április 24-ig között tartja.
  1. Iskolánkba várjuk a Kunszigeten és más településen élő leendő első osztályosokat!
  2. Ha a szülő nem a kötelező felvételt biztosító általános iskolába szeretné gyermekét beíratni, akkor erre irányuló szándékának bejelentését – a kötelező felvételt biztosító általános iskola nevének és címének megjelölésével – a szándéknyilatkozat formájában eljuttatja az általa választott általános iskola vezetőjének.
  3. Az általános iskola a gyermekek felvételéről legkésőbb 2020. április 27-ig dönt,
a 2020-2021. tanítási évben indítható osztályok számának engedélyezése figyelembevételével.
  1. Az iskola a döntést követően határozatot készít, melyben értesíti a gyermeket nevelő szülőt a gyermek felvételéről.
  2. Az iskola értesíti a gyermek kötelező felvételét biztosító általános iskola vezetőjét a beiratkozás tényéről és felvételéről.
  3. Az iskola vezetője bejelenti a tanuló felvételét a köznevelési információs rendszerbe.

Beiratozás módja iskolánkban:

• „SZÁNDÉKNYILATKOZAT BEIRATKOZÁSHOZ” elnevezésű nyilatkozat letöltése (dokumentumokban található).
  • A nyilatkozat pontos, olvasható kitöltése, mindkét szülő aláírása.
  • A kitöltött, aláírt nyilatkozatot szkennelve vagy jól láthatóan lefotózva az iskola címére kell elküldeni.
  • Amennyiben ez nem lehetséges (szülőnek nem áll módjában nyomtatni), a szülők az iskola elérhetőségének valamelyikén személyes kontaktra egyeztethetnek időpontot. Ebben az esetben kötelező a veszélyhelyzet által megkövetelt egészségügyi szempontok betartása és a megfelelő higiéniás követelmények biztosítása.
  • A beiratkozáshoz szükséges iratok bemutatására a 2020-2021. tanítási év első napján kerül sor.
Elérhetőségeink: +3620/2625122 telefonszámon vagy iskola@kunsziget.hu

Kunsziget, 2020. március 31.                        Tisztelettel: Farkas Liza sk