9184 Kunsziget Petőfi tér 12. • Tel.: +36 20 / 262 5122 • iskola@kunsziget.hu • OM: 201490
Tisztelt Szülők! Iskolánkban péntekenként 9:00-11:00 óráig, illetve ettől eltérő időben előzetes telefonon történő bejelentkezés alapján igazgatói ügyeleltet tartok! +36-20/2625122
Iskola télenRajzteremNyelvi labor
English version

Kunszigeti Buborékok az országos találkozón

2022.07.05.
Küldés e-mailbenNyomtatásKeresésVissza
Kunszigeti Buborékok az országos találkozón
BUBORÉKOK AZ ORSZÁGOSON…

A színjáték tanszak kisebbik csoportja, a Kunszigeti Buborékok, meghívást kapott a Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztiválra, mivel a megyei fordulón, a szakmai zsűri értékelése alapján, arany minősítést szereztek A halhatatlanságra vágyó királyfi című népmese feldolgozásával. Ezzel az előadással vettek részt június 10-11. között a fesztiválon, mely Debrecenben került megrendezésre. Az esemény a város fontosabb kulturális helyszínein zajlott, a Buborékok a Vojtina Bábszínházban léphettek fel, a 2022-es év legjobb gyermekszínjátszó előadásainak sorában. A gyerekek teltház előtt játszhatták az előadást június 10-én, pénteken a délutáni blokkban. Nagyon felszabadultak, lazák és energikusak voltak az egész előadásban, és a szakmai, valamint a diákzsűri visszajelzései is azt igazolták, hogy nemcsak tehetséges egyéniségek, de nagyszerű, összetartó csapatot is alkotnak.
 
Szerencsére volt lehetőségünk megnézni több résztvevő csoportot is, akik egytől-egyig nagyon színvonalas előadásokkal érkeztek.
Köszönjük a meghívást, nagyon örülünk, hogy részt vehettünk a legrangosabb gyermekszínjátszó eseményen, valamint gratulálunk minden csoportnak!
 
Csoporttagok:
 • Göltl Hanna
 • Halász Gábor
 • Horváth Rozina
 • Jakab Zalán
 • Kovács Zalán
 • Nemes Konstantin
 • Németh Lorena
 • Neszméry Laura
 • Póta Zoé
 • Strobli Bence
 • Szücs Kinga
 Csoportvezető és a darab rendezője: Szabó Gergely
 
 A Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztiválról minden csoport Diplomával térhetett haza, hiszen az elsődleges cél a közösségi ünneplés, valamint, hogy az adott év legjobb előadásai bemutatkozhassanak egymásnak, és együtt örüljenek résztvevők a színjátszás felszabadító nagyszerűségének. Itt már nincsenek helyezések, hiszen mindenki győztes, arany minősítést szerzett darabbal érkezik.