Kunszigeti Buborékok az országos találkozón

Küldés e-mailbenNyomtatásKeresésVissza
Kunszigeti Buborékok az országos találkozón
BUBORÉKOK AZ ORSZÁGOSON…

A színjáték tanszak kisebbik csoportja, a Kunszigeti Buborékok, meghívást kapott a Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztiválra, mivel a megyei fordulón, a szakmai zsűri értékelése alapján, arany minősítést szereztek A halhatatlanságra vágyó királyfi című népmese feldolgozásával. Ezzel az előadással vettek részt június 10-11. között a fesztiválon, mely Debrecenben került megrendezésre. Az esemény a város fontosabb kulturális helyszínein zajlott, a Buborékok a Vojtina Bábszínházban léphettek fel, a 2022-es év legjobb gyermekszínjátszó előadásainak sorában. A gyerekek teltház előtt játszhatták az előadást június 10-én, pénteken a délutáni blokkban. Nagyon felszabadultak, lazák és energikusak voltak az egész előadásban, és a szakmai, valamint a diákzsűri visszajelzései is azt igazolták, hogy nemcsak tehetséges egyéniségek, de nagyszerű, összetartó csapatot is alkotnak.

Szerencsére volt lehetőségünk megnézni több résztvevő csoportot is, akik egytől-egyig nagyon színvonalas előadásokkal érkeztek.
Köszönjük a meghívást, nagyon örülünk, hogy részt vehettünk a legrangosabb gyermekszínjátszó eseményen, valamint gratulálunk minden csoportnak!

Csoporttagok:
  • Göltl Hanna
  • Halász Gábor
  • Horváth Rozina
  • Jakab Zalán
  • Kovács Zalán
  • Nemes Konstantin
  • Németh Lorena
  • Neszméry Laura
  • Póta Zoé
  • Strobli Bence
  • Szücs Kinga
 Csoportvezető és a darab rendezője: Szabó Gergely

A Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztiválról minden csoport Diplomával térhetett haza, hiszen az elsődleges cél a közösségi ünneplés, valamint, hogy az adott év legjobb előadásai bemutatkozhassanak egymásnak, és együtt örüljenek résztvevők a színjátszás felszabadító nagyszerűségének. Itt már nincsenek helyezések, hiszen mindenki győztes, arany minősítést szerzett darabbal érkezik.